Otwarcie hali sportowo-widowiskowej w Suwałkach

W sobotę 23 listopada w Suwałkach odbyło się oficjalne otwarcie hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena, podczas którego Ślepsk Malow Suwałki pokonał 3:1 Indypol AZS Olsztyn w meczu 6. kolejki PlusLigi. Łączna kubatura tego nowoczesnego obiektu wynosi 59 637 m3. 

W uroczystym otwarciu Suwałki Arena uczestniczyli między innymi Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej, Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, przedstawiciele krajowych i regionalnych władz siatkarskich, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej, zarząd PB Unimax, zaproszeni goście i kibice.
Hala sportowo-widowiskowa Suwałki Arena to jedyna hala, o takich parametrach funkcjonalno-przestrzennych w województwie podlaskim. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 6634 m², a wysokość budynku około 16 m. Hala o wysokości 12,8 m ma powierzchnię sportową wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. W budynku znajduje się też sala treningowa (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m². Budowa hali była niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. Obiekt jest trzy razy większy od hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Hala będzie służyć nie tylko do rozgrywania zawodów sportowych, ale też organizacji przedsięwzięć kulturalnych.
źródło i zdjęcia: Urząd Miasta Suwałki
otwarcie Suwalki Arena 17otwarcie Suwalki Arena 22otwarcie Suwalki Arena 47